Hakkımızda

Son teknoloji ekipmanlar ve alanında uzman hekimlerle hizmet veriyor, petilerinizin sağlığını ve sizlerinse endişelerinizi önemsiyoruz.

İletişim

@2020 Solis Veteriner Kliniği

Pet Kuaför

24.09.2021 00:20

     Dişi Kedi Kısırlaştırma Sonrası  BakımDişi kedi kısırlaştırma operasyonlarında operasyon bölgesi hekim tarafından seçilmektedir. Karın altından ve sol karın boşluğundan yapılabilmektedir. Estetik açıdan güzel görüntü gerekçesi ile operasyonun karın altından yapılması daha uygundur. Sol karın boşluğu bölgesinden yapılan operasyonlarda tüyler tıraş edilmek zorunda kalındığı için o bölgede uzun süreli olarak tüylerin çıkmamasına bağlı, estetik olmayan bir görüntü oluşmaktadır. 


Operasyon sonrası dikkat edilecek konular ise;  • Anesteziden çıkış süreci ve davranışlarının kontrol edilmesi önemlidir. (Hekim kontrolünde takip)
  • Solunum hareketlerinin kontrolü ve davranışların takip edilmesi gerekmektedir.

  • Vücut ısısının kontrol edilmesi ve sıcak tutulması önemlidir.

  • Anestezi de kullanılan maddelerin  sonrasında kusma olması normaldir. Bu nedenle hekimin önerdiği besleme şekli ve sürelerine uygun besleme yapılması gerekmektedir.

  • Eğer hekim hastasını taburcu ettiyse ve evde geçen süre de 3. güne sarkan mama yememe ve su içmeme durumu var ise hemen hekim ile görüşülüp durum hakkında bilgilendirme yapılmalıdır. Ve hekim tarafından yapılacak muayene sonrası hekim tarafından uygun görülen gerekli işlemlerin yapılması gerekmektedir.